קנדי קן

עם שרירים, שיער ורוד ומדבקות של הלו קיטי, קנדי קן הוא קשת הצבעים הססגונית של ברלין, האיט-בוי המדובר של העיר

בסדרת "גיבורים בינלאומיים", אנחנו מפנים את הזרקור לכוכבים מקומיים שמכים גלים, בעלי השפעה גלובאלית

ג׳ייקוב קאסימיר - הידוע כראפר/אמן הופעות 'קנדי קן' - פורץ מעלה מאולמות האמנות של ברלין, מדבקות הלו קיטי על פניו ומדבר על עניינים בוערים כמו 'קנדי קראש' ועד לבובות ברבי ו'כלבות בסיסיות'. בתחילת השנה הוא העלה להיט ליוטיוב, שנקרא 'RIFF RAFF IS MA DADDY', שהוא סיכום הוגן של המראה הכללי שלו: שילוב בין ריף ראף לברוק קנדי, קצת שיער ורוד, מסקרה ובערך כל מה שתוכלו לדמיין שאפשר לשלוף מתיבת צעצועים של ילד בן חמש. מדובר בשילוב מורכב, אז חשבנו שהגיע הזמן לשבת עם הבחור שמתחיל להיראות כמו הפרסונה הכי מיוחדת ומושכת את תשומת הלב באינטרנט...

מתי הפכת להיות 'קנדי קן'?
תמיד הייתי קנדי קן, אבל הפכתי להיות הוא כלפי חוץ רק לפני שנה. אני במקור מאוסטריה, מקום די שמרני, וזה קשה מספיק לנסות לבטא את עצמי בבית הספר. ביקרתי בטוקיו, שהיוותה השראה עצומה עבורי. תמיד אהבתי דברים צבעוניים ואת הלו קיטי. האנשים שם מאוד העריכו את איך שאני מתלבש. אני מניח שזה מאוד קוואי.

אמרת שריף ראף הוא השראה גדולה עבורך, מתי פגשת אותו?
מעולם לא פגשתי אותו. רציתי לגשת אליו כדי לעבוד על שיר יחד בגלל שהרגשתי שאני מייצג דור חדש שספג ממנו השראה. אני לא רוצה להעתיק ממנו אבל אני באמת אוהב דברים שהוא עושה. אני ממש שמח שהוא כל כך מצליח.

עד כמה רצינית הפרסונה של קנדי קן?
אני לא לוקח את עצמי ברצינות יתר על המידה, אבל קנדי קן זו לא בדיחה. הוא פשוט לא חושב יותר מדי על מה מותר לו ומה אסור לו לעשות - כמו אם הוא יכול ללבוש ורוד, כגבר, או אם מותר לו להיצלות בשמש אפילו אם הוא ממש בהיר. אני אוהב את האופן שבו ריף ראף משתמש בפריטים שיש להם קפוצ׳ון ואני הולך עם זה צעד נוסף בתפקיד ג׳נדרי בנוסף.

״קנדי קן הוא לא בדיחה. הוא פשוט לא חושב יותר מדי על מה מותר לו ומה אסור לו לעשות - כמו אם מותר לו ללבוש ורוד כגבר או אפילו להיצלות בשמש למרות שהוא ממש בהיר״.

באיזו מידה חייך הפכו להיות כמו אלו של קנדי קן?
אני לא קנדי קן רק על הבמה. אני מתלבש באותו אופן - אולי לא באותה מידה - אפילו אם אני הולך לקניות בסופר. ברור שזה תלוי במה אני עושה, ולפי זה אתלבש במידה. אני מתאמן על להגיע למראה מאוד מסוים. כל זה חלק מההופעה האמנותית שלי. זה חלק מהתלבושת שלי.

מהי המשמעות של יופי בעיניך?
אני אוהב תחפושות. אני אוהב עדשות מגע צבעוניות, שיער צבוע, בגדים בוהקים, תכשיטים. חלק מהגיבורים שלי הם Die Antwoord, ליידי גאגא, ברוק קנדי, FKA Twigs... אני גם מאוד אוהב את הסגנון של מרילין מנסון.

זה לא מפתיע אותי. הקליפ של Barbie Dolls הוא די מפחיד...
דרך האמנות שלי, אני חי ויוצר את מה שאסור לי בחיי האמיתיים. בקליפים שלי ובתמונות, אני יכול לבטא רגשות, וליצור סצינות לא ריאליות שלא יכולתי ליצור אחרת!

עקבו אחרי קנדי קן בטוויטר: @CANDYKEN69