OHNE TITEL + KABUKI

צמד המעצבות האולטרה-מודרניות מספרות על שיתוף הפעולה הקריאייטיבי שלהן עם אמן האיפור קאבוקי.

סדרת "נולדו לאופנה" מחברת בין מעצבי אופנה ואמני איפור לשיחה ישירה ועמוקה על יצירתיות, שיתופי פעולה ותצוגות אופנה.

מיד לאחר השקת הקולקציה הראשונה שלהן ב-2008, אלקסה אדמס ופלורה גיל מ-"Ohne Titel״ (שזה, בגרמנית, ״ללא שם״) הפכו ליקירות סצנת האופנה הניו-יורקרית. הסריגים הארכיטקטוניים שלהם ומלאי הבטחון הביאו את המושג אתלטיות לרמה אחרת וחדשה - חזקה, עוצמתית, סופר מודרנית ותמיד פרשית. לא משנה באיזו עונה מדובר, האישה של Ohne Titel לעולם לא נראית מתאמצת ותמיד קולית באופן מעורר קנאה. ההשראה שלהן לא מגיעה מיופי מסורתי או קלאסי, והטוויסטים הקטנים שמעצבים בכל עונה את מראה האיפור הנבחר עושים את כל ההבדל. בין אם מדובר בקטע של גבות דרמתיות, עור סופר מואר או רצועות של סומק שמגיעות כל כך גבוה מעצמות הלחיים עד שהן תוחמות את מסגרת העיניין בברק זוהר בצבע קורל, הרי שבטחון היא מילת המפתח. בשתי העונות האחרונות הן עבדו עם אמן האיפור קאבוקי, האהוב בזכות החוש הייחודי שלו לצוד וליישם מראות איפור מכל מה שהוא רואה מסביב - סצנת המועדונים בניו יורק, העונה הראשונה והשניה של סקס והעיר הגדולה, עד לריהאנה, קייטי פרי, ליידי גאגא, מדונה, מייקל ג׳קסון וכל מגזין אופנה נחשב. שלושת הכוחות שלהם יחד יוצרים צוות יוצא דופן, שגורם למסלול תצוגת האופנה של המותג להתפוצץ מרוב יצירתיות חזותית. כאן הם מדברים יחד על השראה, הכוח שבעידון ועל מדוע כדי להגיע לטוב ביותר בביוטי, נדרשים בטחון עצמי ואמת חזקה.

אלקסה: הדבר הראשון שתמיד מדהים אותנו לגבי האסתטיקה של Ohne Titel הוא שמדובר באישה חזקה. יש הרגשה של אינדיבידואליות, אך יחד עם זאת הרעיון של כוח פנימי ומעט עוצמה שמגיעה מבפנים.

פלורה: מדובר באישה נועזת יותר. גם אני חושבת שיש משהו בבטחון עצמי ואינדיבידואליות. אלה הדברים החשובים ביותר. אנשים עם בטחון עצמי הם יפים יותר וזה בכלל לא משנה איך הם נראים. וזה מה שאתה צריך לשדר ולנסות להוציא החוצה בעזרת איפור.

״אנשים עם בטחון עצמי הם יפים יותר וזה בכלל לא משנה איך הם נראים. ואת זה אתה צריך לשדר ולנסות להוציא החוצה בעזרת איפור״. - פלורה גילי

אלקסה: כחברה יש לנו אסתטיקה מסויימת של אישה חזקה, אך באותו זמן אין הרגשה כי מדובר במוטיב שהוא ״חובה״ או שהוא מומצא מדי. הכל מאוד מודרני. אבל זה אחרת כשעובדים איתך, קאבוקי, בגלל שאנחנו עובדים יחד, וזה רק מרים את מה שאנחנו עושות, או מביא את העבודה שלנו לרמה גבוהה יותר. באופנה אנחנו תמיד חושבות על מה יקרה בעונה הבאה.

קאבוקי: יש המון מחשבה ואכפתיות במה שאני רואה שאתן מציגות בפניי. העבודה שלכן כבר מציבה רף גבוה, לכן מדובר מלכתחילה במפגש במקום הזה. אני אוהב לעבוד עם אנשים שיש להם טעם טוב. אני אוהב את המצב המושלם של התכנסות פנימה כדי ליצור משהו נכון לחלוטין, מאשר להסס יותר מדי. לכן פשטות יכולה לפעמים להיות יפה יותר. מדובר יותר בתהליך הדיוק.

פלורה: גם אני מרגישה שלעבוד עם אמני איפור מוכשרים מוסיף ערך רב. אנחנו יכולות לבוא אליך ולהגיד, ״זה מה שאנחנו מרגישות, זה מה שאנחנו עושות״, ואז אתה תגיב לכך עם רעיון מעניין או פרשנות ייחודית.

אלקסה: גם פלורה וגם אני מעריצות גדולות שלך עוד מלפני שהתחלנו לעבוד יחד - זאת הפרטיקולריות האמיתית שלך. אתה רואה את הקשר בין צורות וצבעים ופנים. זה משהו שהוא מאוד חזק ויזואלית ובאותו זמן מרגיש רענן ועדכני.

קאבוקי: זאת תצוגת האופנה השניה שלנו יחד, כך שאנחנו עדיין לומדים להכיר אחד את השני. אבל פשוט התחלנו איפשהו והגבנו למה שקורה. עבורי, מאוד חשוב להקשיב. לנסות ולספוג כמה שאני יכול, ולנסות לא לפרש את מה שנאמר אלא לשמור על ראש פתוח כל הזמן. קל מאוד לעבוד איתכן, בגלל שההשראה נמצאת כאן.

פלורה: אם יש דבר אחד שאני ממש אוהבת לראות בעבודה שלך זה עד כמה היא מעודנת בכל עניין בה - ההבדל בין משהו שהוא מושלם ומשהו שהוא רק קצת לא, הוא כל כך קטן ומזערי, אז זה פשוט יפה לראות את הכל מתחבר יחד.

קאבוקי: תודה רבה. יש לי מרווח קטן ומזערי כל כך לדאוג לגביו, ואתן עשיתן את רוב העבודה עבורי. אני רק רוצה לעשות את זה כמו שצריך.

אלקסה: זה החלק הכי טוב - לראות את כל האלמנטים האלה יחד, כשאתה רואה את האישה הנכונה לבושה בבגדים עם האיפור הנכון והשיער הנכון.

פלורה: אתה תהיה בהלם אמיתי.

קאבוקי: לכל דבר יש קשר למשהו אחר. לפעמים לעזוב משהו פשוט זה יותר יפה מלהוסיף לו משהו. בסופו של דבר מדובר באופן בו דברים מתחברים למשהו אחד מפוקס וחד. זה טוב מאוד כשהאסתטיקה מוגדרת ומגובשת אבל צריך לשמור מקום גם לגמישות כדי שדברים גם יקרו באופן ספונטני. זה מאפשר ללוקים להיראות כמו איכות לא מתאמצת או נותן להם קלילות שלא חשבו עליה יותר מדי.

פלורה: תמיד השתמשנו באיפור כך שהוא דוחף את היופי של מה שאנחנו עושות עוד קצת החוצה, גם אם האיפור מאוד נקי.

אלקסה: אתה ממש רוצה את הטוויסט, את הרגע המעניין הזה.

קאבוקי: אתה יכול לעשות משהו שהוא קצת שונה ולא להרגיש לגמרי תיאטרלי, כי זה מרגיש יותר כמו מסר ברור. זה באמת השילוב בין הדברים. אמת היא השתלבות. יופי הוא אמת. יש בזה משהו שאי אפשר להכחיש.