מאד מקס: כביש פרוותי

מהאבק במדבר של Fury Road ועד לצילוק השבטי של War Boys, איזה מקום יש ליופי בעולם שהשתגע?

איפור לסרט מקבל את הגרסה מבפנים על המראות הכי חדשים בסרטים הכי חמים של החודש

עברו 45 שנה מאז נפילת העולם וכוכב הארץ הוא מקום מסוכן ומאובק. הציוויליזציה קרסה; במקומה שולטת דיקטטורה מימי הביניים תחת השלטון הלוחמני של Wasteland, אדם-מפלצת חולה הידוע כ- Immortan Joe, והצבע השבטי של ה- War Boys. אף אחד לא ״שייך״ לפה, אמנם - כל איש ואישה לעצמם, וכל יום הוא מאבק בהישרדות.

איזה מקום יש ליופי בעולם כזה? כאן נכנסת הגיבורה שלנו, עריקה בשם פיוריוסה במשימה של אישה-אחת לעצור את השלטון הרשע של Warlord. בראש מגולח ומבט מעושן, סערת החול המדברית על פניה נראית כמו קמופלאז׳, כאבק מצליל עם מרקם משלו. בנוסף, יש עוד חמש רעיות - להקת נשים ססגוניות שנכלאו על ידי ה- Warlord בתקווה שייצרו לו יורש עצר ראוי.

״פיוריוסה חיה בעולם של גברים וכבר שנים שהיא ככל הנראה מסתירה את העובדה שהיא אישה״, אומרת מעצבת האיפור לזלי ונדרוולט (שעבדה גם על הסרט Mad Max Road Warrior משנת 1981). ״אך כלוחמת היה עליה ללחום טוב יותר מכל לוחם זכר - הדמות שלה מזכירה לי את הציטוט ׳עשינו את כל זה - אבל עשינו את זה על עקבים גבוהים״.

Mothion Picture Artwork and Photography @ 2015 Warner Bros. Entertainment Inc. כל הזכויות שמורות

גם ל- War Boys יש יופי מוזר - הם צילקו את גופם בדומה לציורי מערות שבטיות המבטאים את מה שנשאר מהאנושיות שלהם. זהו מראה שוונדרוולט שאלה חלקית דימויים שבטיים ודתיים. ״המראה שלהם מציין את המעמד שלהם בחברה״, היא מסבירה. ״אלה שהיו לוחמים נהדרים, ושרדו את השיגעון עד כה, היו בדרך כלל קצת מבוגרים יותר ועליוניים בחשיבותם״.

״כשהם לא היו עסוקים בריצות שלהם או ברכיבה על כלי הרכב שלהם מה עשו ה- War Boys?״ היא שאלה את עצמה. ״בלי טלפונים, אוכל או שתייה שיסיחו את דעתם, הם יצרו בעצמם מומים - הם גילפו אל תוך העור של עצמם עבודות אמנות פשוטות משעמום טוטאלי, כמו ציורי מערות. החלטנו שקעקועים הם כל כך חלק מהנורמה היום, אז הלכנו עם זה צעד אחד קדימה... קדמונים, אפריקאים ופולינזים השתמשו בצילוק לאורך ההיסטוריה, והשתמשו בכלים וחומרים שהיו זמינים להם״.

"״בלי טלפונים, אוכל או שתייה שיסיחו את דעתם, הם עיקרו את עצמם - הם גילפו אל תוך העור של עצמם עבודות אמנות פשוטות משעמום טוטאלי, כמו ציורי מערות.״   אמנית האיפור לזלי ונדרוולט 

 

במבטיהם הריקים וגופם הצבוע לבן, ה- War Boys נראים כמבטאי מוות בעצמם, זועפים, והאטיטיוד שלהם משדר ״נראה אותכם!״ כשהם מבטיחים חיי נצח ל- Warlord שלהם במעשי קמיקזה אלימים, ולמות עבורו הוא הכבוד הגדול ביותר שהם מייחלים לעצמם.

מעבר לאיילינר-גברי, עיניהם הגולגולתיות הגיעו מהשראה רוקנרולית לגמרי: ״קית׳ ריצרדס, אליס קופר, אוזי אובורן, מרילין מנסון, ג׳וני דפ, אמו... אפילו אלביס״, מוסיפה ונדרוולט. פסטיבל Burning Man וסטייל קאלט של פאנק היו רפרנסים לסרט Fury Road אף הם. ״כמו את כלי הרכב שלהם, הם קישטו גם את עצמם. רגש של שייכות, למשפחה שלא מתפקדת ולא בריאה... אף אחד לא בטח באף אחד עם חייהם או עם כלי הרכב שלהם, ולא היה להם רכוש אחר חוץ מהדברים המוזרים שאולי שרדו והגיעו אליהם בסערות רעילות, אותם הם ליקטו ושמרו היטב לעצמם״.

מהו ׳מוצר׳ הביוטי האולטימטיבי בעולם כזה? מים, כמובן - היקר מהנדיר מכולם. ״אל תתמכרו יותר מדי למים״, קורא ה- Warlord, כשהוא מבטל את החשוב מכול. מזרקת החיים בעצמם, היא תזכורת לכל אחד שמחפש יופי מבפנים החוצה לשתות - ולהיות אסיר תודה שאנחנו חיים בעולם בו אנחנו יכולים לעשות זאת.

רגעי איפור בסרט: שימו לב ל...

  • פיוריוסה נלחמת בזרנוק שמן ססגוני כהה ושומני היישר למצח.
  • האיברים הארוכים של חמש הרעיות מבהיקים כאילו שומנו באבקת מלאכים אחרי שהתקלחו תחת צינור בשמש המדברית.
  • השפתיים הצבועות בספריי כסוף של לוחמי הקמיקזה כשהם צועקים "Valhalla!"כשהם דוהרים לפגוש את מי שיצר אותם