סטויה

"המתוקונת של אמריקה בגסויות״, סטויה, פרפומרית בהופעות למבוגרים בלבד, מדברת על פורנו, איפור והיופי שבלהיות רק את עצמך.

בסדרת 'היופי שלי', הדמויות הכי אופנתיות ותרבותיות חושפות במילים שלהן מה רעיון היופי אומר בעיניהן

במשך העשור האחרון, סטויה אתגרה את הרעיון שעומד מאחורי המשמעויות של להיות כוכבת פורנו, עם היופי שלה וגם עם המוח שלה. בגיל 21 סטויה החלה להופיע מול מבוגרים, ובמהרה הפכה להיות כוכבת בתעשייה. סטויה הברונטית והמצחקקת, עם העור הלבן כשל שלגיה והגוף הנערי והאתלטי, ידועה בשימוש רב בספריי לשיזוף, חזיות במידה Double D ובריסים מלאכותיים. אך היה זה התפקיד שלה ככתבת פמיניסטית חיובית כלפי סקס וגלוית לב שהקפיצה את התדמית המיינסטרימית שלה.

בשנים האחרונות, סטויה המירה את הצלחתה כשחקנית פורנו בקריירה שנייה ככתבת ומחנכת לסקס והיא כותבת עבור מגזינים כמו הניו יורק טיימס ו-Vice, וגם כותבת טור עצות בסקס קבוע עבור ה- Verge. בתהליך הזה, היא הפכה לאייקון סקס יורמית - ה- Village Voice כינה אותה ״המתוקונת של אמריקה בגסויות״. היא הצטלמה על ידי סטיבן קליין לשער של מגזין ריצ׳רדסון, התארחה ב- Daily Show, שם דיברה על סקס באמריקה, וממש לאחרונה השיקה את האתר שלה, שנקרא Curated Smut, בשיתוף עם שותפתה למופעים למבוגרים בלבד - קיידן קרוס, TrenchcoatX. כאן, היא מסבירה מהי ההשקפה האישית והמיוחדת שלה לגבי יופי...

״בבית שבו גדלתי, לא היה הרבה דגש על מפגן נשיות. אמא שלי מעולם לא הייתה הטיפוס שיגיד לך 'הנה, ככה מעגלים את הריסים!' זה היה יותר כמו 'אה, את מנסה איפור, תיהני אבל אין לי איך לעזור... ילדונת'.

״הייתי חייבת ללמוד איך להתאפר לפני הופעות. חשבתי, ׳וואו, זה כל כך כיף, זה כמו תחפושת לפנים שלי!׳ אבל עכשיו אני מישהי שבעניין המקצועי הסתכלו עליה כל כך הרבה עד שכיום, היחסים שלי עם איך שאני נראית פיזית הם בעיקר בענייני עבודה. ברור שיש לי מראה בחדר האמבטיה, אבל אני לא אחת שתבלה זמן בלהסתכל במראות, בגלל שאני חייבת לראות את עצמי בוידאו כל כך הרבה.

״התדמית שיש לתרבות הרחבה לגבי כוכבי פורנו היא של בלונדיניות מחומצנות, עם המון איפור, וחזה ממש ענקי. אז כאחת שמופיעה, את בוחרת אם לשחק לפי התדמית הזאת... או לא. אך הבחירה שלא מגיעה מהידיעה שהתדמית הזאת קיימת בראש של כל אחד. למרות שאני רואה את זה משתנה, לפחות קצת.

״יום אחד, פשוט חשבתי: ׳אני לא יכולה לעשות את זה יותר, אני פשוט הולכת להיות מי שאני׳, ודחפתי את היד שלי מתחת לחולצה באמצע הבר, שלפתי את החזייה המרופדת שלי ופשוט השארתי אותה שם על השולחן״. - סטויה

״השנה הראשונה שלי ב- AVN, שזה כנס פורנו גדול, היתה ב-2008. רוב המופיעות האחרות, במיוחד אלה שהיו ממש מצליחות - היו מלאות עם ישבן גדול ואני הרגשתי מוזרה ושדופה לעומתן. זה היה מאוד מביך עבורי.

״אחרי זה הגיעה תקופה מביכה של משהו כמו שנה, שלבשתי בה חזיות מרופדות. אני חושבת שכל אחת צריכה לעבור שלבים בהם היא משווה את עצמה לאחרים. אבל אז יום אחד פשוט חשבתי: ׳אני לא יכולה לעשות את זה יותר, אני הולכת להיות מי שאני׳, ודחפתי את היד שלי מתחת לחולצה באמצע הבר, שלפתי את החזייה המרופדת שלי ופשוט השארתי אותה שם על השולחן.

״המראה שלי מחוץ לעבודה הוא די יומיומי. אני לא צריכה ״פני פורנו״ או ״פני אופנה״ לגמרי כדי לשבת ולהתראיין על, למשל, המפגש בין פורנו לטכנולוגיה. כשאת בעסקי הפורנו - ובמיוחד כשאת אישה בפורנו - זה יכול להרגיש כמו מאבק קשה לנסות שיתייחסו אלייך ברצינות. אז ככל שאת נראית מחוץ לסט הצילומים כמו כוכבת פורנו, זה יהיה יותר ויותר קשה לגרום לאנשים להקשיב ולהבין את המילים שיוצאות לך מהפה.

״בחיי האישיים אני מתאפרת רק לפעמים. כמובן, התשוקות שלנו והבחירות לגבי איך שאנחנו נראים לא תמיד מתקבלות לתוך חלל ריק - הן נובעות מציפיות תרבותיות - אבל מדי פעם אני מוצאת שזה ממש נחמד להתאפר רק בשבילי, בלי לדאוג תחת איזו תאורה אני הולכת להופיע, או אם נצנצים נראים טוב במצלמה.

״שר היא איקון היופי שלי. וכשאני עושה דברים בפומבי ונדרש להם הרבה איפור, אני תמיד משתמשת ברפרנסים של מלכת דראג אחת או שתיים - Milk היא אחת האהובות עלי לאחרונה. אני מרגישה שיש הרבה במשותף בין מלכת דראג לכוכבת פורנו. באופן מסוים, את מציירת את הרעיונות שעל פיהם נשים צריכות להיראות, או לפחות קובעת איך אישה ׳סקסית׳ נראית, לפעמים עד שזה ממש פארודיה.

״אני חושבת שאני מרגישה הכי יפה כשאני יורדת מטיסה, או כשאני מתעוררת בבוקר ומרגישה ממש מוכנה לקראת היום שמתחיל. זה כנראה מגיע ממקום של פרשנות של יופי לא כמשהו שאנשים אחרים מסתכלים עליו, אלא כתוצאה של להרגיש נהדר, או אחרי שעושים משהו שאת גאה בו. זה קשר מאוד מפותל עם יופי, אני יודעת.