טי.קיי וסיפריאנה קוואן

בסדרת "השולטות בסצנה", בוחרות הנשים הקריאייטיביות שקובעות את הטרנדים במוסיקה, אמנות וחיי לילה את שלוש ההשראות החזקות ביותר שלהן בכל הנוגע לסטייל

"בסדרת "השולטות בסצנה", בוחרות הנשים הקריאייטיביות שקובעות את הטרנדים במוסיקה, אמנות וחיי לילה את שלוש ההשראות החזקות ביותר שלהן בכל הנוגע לסטייל"

חלק מלהיות תאום, ניתן להניח, טמון בכך שעלייך לעבוד קשה יותר כדי למצוא את האינדיבידואליות שלך. זה לא היה המקרה של התאומות הזהות הסופר-אופנתיות, טי.קיי וסיפריאנה קוואן, שמעולם לא חששו לצבוע מחוץ לקווים כשמדובר בסטייל וביוטי. הן גדלו בפרברים של בולטימור, והשתמשו באופנה כמפלט היצירתי שלהן כבר מגיל צעיר מאוד.

כשהיו ילדות, היה זה אביהן שהיווה להן השראה לאהוב פריטי יד שניה, שווקי פשפשים ומכירות חצר ואילו אימן, מנכ״לית חברת תפוצה של תרופות, שגם היתה מפרנסת המשפחה - הנחילה להן חוש חזק של עוצמה נשית. בשנות נעוריהן, הנערות פיתחו תשוקה לעיצוב מחדש של בגדיהן על ידי גזירה, תפירה וחיבור של מציאות שליקטו בחנויות יד שניה לבגד חדש ומיוחד.

כיום, טי.קיי יוצרת מוזיקה אלקטרונית תחת השם TK Wonder, וסיפריאנה היא העורכת הראשית ומייסדת-שותפה של אתר הלייפסטייל Urban Bush Babes. שתיהן גרות בניו יורק ופיתחו סגנונות אינדיבידואליים שהם כל כך אקלקטיים עד שהם קשים להגדרה של ממש. בשעה שברור ששתיהן מעדיפות מראה של שפתיים בהירות, גבות חזקות ושיער עם נפח, ברור כי הרגישויות האסתטיות שלהן פרושות על כל המפה, והן שוחרות בחופש ביטוי עצמי ואינדיבידואליות ברוח הזמן. כאן, הן משוחחות על שלוש אייקוני הביוטי והסטייל של כל הזמנים עבורן, ודנות בשמחת חופש הסטייל.

השולטות בסצנה

אמא שלנו - ״האשה הראשונה שהערצנו בכל הקשור לסטייל; היא לא חששה לנסות כל דבר״

דיאן קיטון - ״מישהי שיש לה בטחון עצמי חזק מספיק לצאת נגד כל מה שקורה״

סולאנז׳ - ״בטחון עצמי הוא האקססורי הטוב ביותר שיכול להיות לאישה״

1) אמא שלנו
טי.קיי:אמא שלנו מהווה השראה ענקית עבורי ועבור אחותי. המכלול שהיא מייצגת הוא תמיד מלא חיים, ואני חושבת שמשם מגיעה האהבה שלי לצבעים. כשהיינו ילדות, הסטייל שלה תמיד היה מעבר לספקטרום וכך גם אני רואה את הסטייל שלי כיום - אם אני רואה משהו שאני אוהבת, אני לובשת אותו, מסגנון בוהמייני ועד לאדג׳י וקלאסי או קז׳ואל. חינכו אותנו להרגיש בטוחות בעצמנו, ולא לתת לשליליות של אחרים להשפיע עלינו. בגלל זה, עוד מגיל צעיר הסגנון שלי הוא ממש משוגע - לבשתי דברים כנערה שלעולם לא הייתי לובשת כיום״."
סיפריאנה: אמא שלנו היתה האישה הראשונה שהערצנו מבחינת סטייל; היא לא חששה לנסות כל דבר. כל לילה היא בחרה את הבגדים שלנו יחד איתנו לבית הספר ליום הבא ואני חושבת שככה התרגלנו לתכנן את התלבושות שלנו, ובאופן כללי ממש להשקיע הרבה מחשבה במה שאנחנו לובשות״.

״חינכו אותנו להרגיש בטוחות בעצמנו, ולא לתת לשליליות של אחרים להשפיע עלינו״.

2) דיאן קיטון
סיפריאנה:״אני אוהבת את דיאן קיטון כל כך. היא אחת שיש לה בטחון עצמי לצאת נגד כל מה שקורה באופנה בנקודת זמן מסוימת, שרוצה לבטא את עצמה ויודעת שבאמצעות סטייל היא יכולה לעשות את זה ובגדול. יש לה סגנון נשי-אך-אנדרוגיני שאני ממש מתחברת אליו. כשהיינו צעירות יותר, אבא שלנו לקח אותנו לחנויות יד שניה ולמכירות וינטג׳ והיה אומר, ׳אל תחששו להיכנס למחלקת הגברים - רק בגלל שאתן בנות זה לא אומר שאתן לא יכולות ללבוש בגדים של בנים׳. אני עדיין אוהבת לשלב פריטים של גברים במלתחה שלי״.
טי.קיי: ״אני אוהבת פריטים של גברים גם כן, עם נגיעות נשיות, אז אני יכולה להעריך את ההערצה של סיפריאנה לסגנון של דיאן קיטון. אני חושבת שנשים רבות מקשרות מראה סקסי לחשיפה של הרבה מאוד מהעור שלהן, אבל דיאן קיטון לגמרי מפריכה את האידאולוגיה הזאת״.

3) סולאנז׳
טי.קיי: אני אוהבת את הסגנון של סולאנז׳. היא כל כך בטוחה במי שהיא, וזה מאפשר לה ללבוש סגנונות שאנשים אחרים לא היו יכולים, אבל עליה זה נראה נטול מאמץ. אני חושבת שבטחון עצמי הוא האקססורי הכי טוב שיכול להיות לכל אחד״."
סיפריאנה: ״אני ממש מעריכה את הנטיה של סולאנז׳ לבחור בצבעים עזים ולערבב הדפסים. לזה טי.קיי נמשכה תקופה ארוכה, אפילו כשהיינו קטנות. אני גם מסכימה לגמרי עם TK בעניין הבטחון העצמי - סטייל זה הרבה יותר מרק אסתטיקה״.

נראה כי אתן ממש שוחרות של חופש סגנוני - אתן לא נלחצות להגדיר את עצמכן...
טי.קיי: ״זה נכון. שנות השבעים הן העשור האהוב עלי, אבל אני באמת אוהבת הכל. יום אחד אני אלך לגמרי על מראה גראנג׳י עם ג׳ינס קרוע וטי-שירט ולמחרת אני אלבש ז׳קט עור ואז קימונו ואז שמלה ארוכה... ממש הכל מהכול. אני אוהבת לא לשים לעצמי גבולות, ולהיות פתוחה לללבוש מה שמרגיש לי נכון באותו בוקר. אבל זה גורם לשופינג להיות משהו ממש קשה!״

איפה אתן אוהבות לקנות?
טי.קיי: ״אנחנו מתות על קניות וינטג׳. יש חנות נפלאה שנקראת Mobile Vintage בברוקלין, והכל שם עולה פחות מ-10 דולר ויש שם פריטי וינטג׳ באיכות מעולה. אנחנו אוהבות גם את Beacon's Closet, שאני בטוחה שאנשים רבים מכירים. אנחנו ממליצות לעשות רשימת קניות לפני שהולכים על יד שניה - בדיוק כמו שעושים לסופרמרקט - כדי לא להיכנס להלם״."